Typy potisků

person Přidal: Šturmkancl list V: Články Na: comment Komentář: 0 favorite zobrazení: 101

Používáme různé typy vysoce kvalitních tiskařských technik na textil, jako je potisk Flexem (jinými slovy nalisování hladké nebo lesklé folie Flex na textil), potisk Flockem (nalisování sametové fólie Flock na textil), sublimační potisk (tepelný tisk), digitální potisk (známý i pod názvem DTG nebo zkráceně, jen přímý tisk) a nově také potisk DFX
 

Fólie FLEX

Potisk nalisováním fólie FLEX je jedním z nejpoužívanějších způsobů potisku motivů na trička, mikiny nebo jiné textilní produkty. Potisk, tedy samotná fólie, která je nalisována přímo na produktu, je hladká, mírně lesklá a vhodná hlavně pro jednoduché 4 barevné motivy bez barevných přechodů.
Fólie FLEX je tedy nalisována na textilu, není vpitá do vláken produktu. Potisk je složen z jednotlivých barevných fólií, z kterých se vyřeže motiv a při velmi vysoké teplotě a tlaku se nalisuje na textilní produkt jako tričko, mikinu, polo tričko a sportovní tričko, bundu nebo reflexní vestu anebo zástěru či kšiltovku. Potisk fólií FLEX je podporován jenom pro vektorové grafiky s koncovkami .cdr, .svg, .ai. Potisk nalisováním fólie FLEX je vhodný jen pro produkty vyrobené z textilu.

Fólie FLOCK

Díky vysoké kvalitě a odolnosti potisku se FLOCK potisk stal jedním z nejoblíbenějších tiskařských metod. Potisk, tedy samotná fólie, která je nalisována přímo na produktu, je sametového vzhledu, mírně chlupatá, je hrubší a pevnější jako fólie FLEX a je vhodná hlavně pro jednoduché 4 barevné motivy bez barevných přechodů.
Fólie FLOCK je tedy nalisována na textilu, není vpitá do vláken produktu. Potisk je složen z jednotlivých barevných fólií, z kterých se vyřeže motiv a při velmi vysoké teplotě a tlaku se nalisuje na textilní produkt jako tričko, mikinu, polo tričko a sportovní tričko, bundu nebo reflexní vestu anebo zástěru a kšiltovku. Potisk fólií FLEX je podporován jenom pro vektorové grafiky s koncovkami .cdr, .svg, .ai.. Potisk nalisováním fólie FLOCK je vhodný jen pro produkty vyrobené z textilu.

Sublimace

Sublimační potisk je vhodný jenom pro textilní materiály vyrobené z 100% polyesteru přednostně bílé barvy. Jakou jsou například sportovní funkční trička nebo hladké materiály jako je návlek na polštář. Z dárkových produktů je možné potisknout motivy pomocí sublimační technologie na keramické (hrnky) a papírové předměty (puzzle, přívěšky).
Obrázek je natisknutý sublimační tiskárnou na speciální sublimační papír, který má povrchovou úpravu uzpůsobenou pro sublimaci a při vysoké teplotě a tlaku dojde k potisku produktu. Tato technologie umožňuje potisknout velmi hladký a nevystupující potisk z tkaniny, obrázek nebo motiv je zapuštěný přímo do vláken. Sublimací je možné potisknout všechny obrázky, loga nebo motivy, tedy i plnobarevné obrázky s přechody a stíny.

Potisknutelná folie DFX

tisk je ideální na fotky, složité mnohobarevné motivy a motivy s barevným přechody. Vyznačuje se hlavně tím, že ním můžeme vytisknout plnobarevné obrázky, motivy zákazníků, fotky atd. ve vysoké kvalitě, na bílé, ale stejně tak i na barevné textilie. Obrázek nebo grafika se natiskne na folii a ta se pak natiskne pod tlakem a vysokou teplotou na textil. Folie se následně sundá a celý tisk je pouze vrstva barvy, která je na omak velmi podobná sítotisku a je tedy trochu cítit i na omak. Výsledek je příjemnější a vzdušnější než potisk filií.

Digitální potisk DTG

Přímý tisk je ideální na fotky, složité mnohobarevné motivy a motivy s barevným přechody. Vyznačuje se hlavně tím, že můžeme vytisknout plnobarevné obrázky, motivy zákazníků, fotky, firemní loga atd. ve vysoké kvalitě, na bílé, ale stejně tak i na barevné textilie. Při přímém digitálním potisku se na produkt nastříká fixační podklad, který se zapustí při sušení do vláken látky. Na trička se potom přímo nanášejí barvy daného obrázku nebo motivu, čímž obrázek působí dojmem, že potisk je zapuštěn do vláken produktu. Ve srovnáním s fólií, pocit není gumovitý, jako u velkoplošného potisku pomocí nalisování fólie FLEX nebo FLOCK. Ve srovnáním s transferovým potiskem nevzniknou kolem motivu žádné okraje ani pozadí. Jelikož je možné vytisknout všechny možné barvy i s barevnými přechody.
Digitálním potiskem je možné tisknout jen textilní produkty. Při osahání čerstvého potisku, hlavně na barevných produktech, je možné cítit lepivost povrchu. Tato lepivost po prvním


Péče o potisknuté produkty
Aby byla kvalita produktu s potiskem co nejdéle zachována, je potřebné se řídit následujícími instrukcemi:

- prát při max. teplotě 30° C, nejlépe obrácené naruby
- žehlit při nízké teplotě
- žehlit obrácené naruby – potiskem dovnitř
- nesušit v sušičce
- nečistit chemicky
- nebělit

Související podle značek

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
close Shopping Cart

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password